от Biznesidei.bg
5909
05 Октомври. 2015
Стартиране на бизнес
39% от читателите смятат, че тази статия е полезна
52% от посетителите на сайта ни четат поне 3 статии дневно
31% от редовните ни читатели имат успешен бизнес
5
от 1 глас
Оценка на потребителя
Мислите, че сте подготвени да станете ресторантьори? Както при всеки бизнес, отварянето на ресторант е трудна задача. То изисква поемането на много отговорности и справянето с много задачи, от съставянето на менюто, през изготвянето на концепция, до менажирането на персонал и преговорите с доставчици. Това го прави доста стресиращо и изморително.
Независимо дали сте готвач, искащ да сподели уникалните си рецепти със света или сте предприемач, който харесва сферата на храненето, има няколко неща, които трябва да направите, преди да реализирате намеренията си и да отворите своя ресторант.
1. Разговаряйте с други предприемачи.
Ако имате възможност да се поучите от чуждия опит, направете го. Всичко: от счетоводството до разрешителните, от менюто до рекламата, пийте с пълни шепи от всяка частица чужд опит, до която можете да достигнете. Ако нямате възможност да разговаряте със свои колеги, разровете се из Интернет. Информация със сигурност има.
2. Придобийте опит в индустрията.
От голяма полза ще Ви е да поработите в ресторант, преди да отворите свой собствен. Това ще Ви даде точно онази информация, за която ставаше дума в предходната точка, но този път от първа ръка. Дори да изкарате само 1 година като сервитьор или готвач, ако си отваряте очите и ушите, ще научите много ценни уроци за ресторантьорството, които да Ви влязат в употреба в последствие.
3. Направете си сметката.
Не можете да отворите ресторант, ако не пресметнете разходи, очаквани приходи, цената на активите, които ще Ви трябват, колко време ще трябва да разчитате на собствени средства, преди да имате достатъчно, за да покривате разходите си и т.н. и т.н. Всичко това трябва да Ви е ясно, за да не влезете в предприемачеството неподготвени.
4. Открийте най-подходящите доставчици на суровини.
Суровините не са само перо от разходите Ви, но и основна съставка в менюто Ви. Трябва да ги имате преди да отворите ресторанта си. Да сте сигурни, че са надеждни, качествени и отговарят на изискванията Ви. Представете си, че доставчикът Ви закъснява, а Ви е свършил лука. Звучи смешно, но как ще сготвите, ако нямате лук?
5. Разпишете всичко.
ТРЗ в извънредно положение: съвети и решения от експерти - специализирано електронно издание
Повече детайли тук
Анализ на финансовите отчети в 100 въпроса и 100 отговора – електронно ръководство
Повече детайли тук
Много хора твърдят, че бизнес плана не е необходим за стартиране на бизнес. Прекрасно, но тези, които са го написали, не са се оплакали, че им е бил излишен, нали? Най-добре е, дори и да не спазвате строга форма, да имате всичко написано "черно на бяло". Причината е, че е по-добре да обмислите максимално много от детайлите, преди да се впуснете в начинанието. Защото така ще си спестите време, средства, стрес, тревоги и най-важното - всичко ще върви по-гладко за Вас и клиентите Ви.
6. Създайте си сайт.
В днешно време бизнесът не може без сайт. Не може и без Фейсбук страница. Това са толкова важни части от рекламата в днешно време, че е безполезно дори да обясняваме защо се нуждаете от тях. Уверете се, че съдържат актуална информация, че са полезни на ползвателите си и че редовно се обновяват.
7. Обърнете внимание на храната.
От основна важност за успеха на ресторанта Ви е каква храна ще предлагате. Изберете внимателно рецептите, които ще се харесат на целевите Ви клиенти и се уверете, че всичко е вкусно и ще се хареса. В крайна сметка клиентите ще дойдат в ресторанта Ви именно за това.
източник: businessnewsdaily.com
Tags: стартиране на бизнесотваряне на ресторантресторантьорство
Сподели своя коментар0 Коментари